Multivitamín ATP

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Rychlý přehled

Doplňte minerály a vitamíny které jsou díky STRESU vyčerpány naším SPECIÁLNÍM VITAMÍNOVÝM DOPLŇKEM obohaceným o ZINEK, ALOE VERA a KOREJSKÝ ŽEN-ŠEN. Zvyšte svůj hormon dobré nálady a kvalitního spánku pro vyšší energii a Vaši výkonnost. Vhodné pro studenty, sportovce, management a běžnou populaci v období zvýšeného stresu.

Multivitamín ATP

Více pohledů

Balení Příchuť Běžná cena Naše cena Množství
100 cps 449 Kč 449 Kč

Popis produktu

Doplněk stravy MULTIVITAMÍN by měl být součástí stravy každého sportovce, který je vystaven zvýšenému stresu či zátěži. Multivitamin s přídavkem zinku, aloe vera a korejského ženšenu je ale velmi oblíbený i u ostatních - studentů, vysokého managementu či široké populace, a to zejména v období zvýšeného stresu.

Vyvinut s odborníky i vrcholovými sportovci!

Byl vyvinut ve spolupráci s poradenskou divizí Mega Pro, která spolupracuje s vrcholovými sportovci a odborníky v oblasti výživy, jako například mistryní světa v profiboxu Marijou Pejakovič, profesionálním mistrem ČR v boxu Miguelem Velozem, mistrem světa v silovém trojboji Danielem Dvořákem, Radek Sňozík či Milanem Škodou z Bohemians 1905, Petrem Stachem, MuDr. Michalem Nejedlým, a řadou dalších.

Multivitamín však s oblibou využívají i běžní lidé, studenti, celebrity či modelky. "Mám náročné aktivity, a proto musím dbát o své zdraví a regeneraci na maximum. S Multivitamínem obohaceným důležitým minerálem pro regeneraci a imunitu, zinkem a extrakty se ženšenem a aloe vera se cítím opravdu dobře," říká třeba Romana Pavelková, česká topmodelka a majitelka modelingové agentury.

Zvyš díky Multivitamínu svůj hormon dobré nálady i kvalitu spánku pro vyšší energii a výkonnost. Kromě zinku, aloe vera a korejského ženšenu obsahuje výrobek také vitamín C a E, které se pyšní výraznými antioxidačními účinky chránící naše tělo. Komplex vitamínu B společně se zinkem přímo podporují produkci serotoninu - hormonu dobré nálady - a melatoninu - hormonu kvalitního spánku a regenerace během něj. Aloe vera se zas postará o revitalizaci, omlazení, detoxifikaci a snížení hladiny cholesterolu v krvi. Ženšen mimo jiné působí proti stavům deprese, úzkosti a nespavosti.

Ženšen je nejsilnějším posilujícím prostředkem asijské medicíny. Je předmětem rozsáhlého výzkumu a je hodnocen jako nejúčinnější adaptogen. Tato stránka je pouze shrnutím těch nejzákladnějších faktů. Podrobné informace naleznete na příslušných podstránkách. Veškerá prohlášení jsou detailně podložena vědeckými zdroji.

Ženšen obsahuje směs několika desítek unikátních silně účinných látek, které tvoří více něž 20% hmotnosti sušeného kořene. Ženšen předčí běžné povzbuzující látky (káva, čaj, nikotin, energetické nápoje atd.). Jeho účinek nastupuje pomaleji, je však dlouhodobý a po všech stránkách zdraví prospěšný:

-při stresu a depresi
-pro lepší soustředění, paměť a vůli
-při fyzické námaze, regenerace svalů
-výrazně posiluje libido, potenci a erekci
-Ženšen brzdí odumírání buněk, zpomaluje jejich stárnutí a pomáhá proti civilizačními chorobám:

srdečně-cévní – arterioskleróza, zvýšený krevní tlak a cévní problémy (včetně křečových žil a hemoroidů)
imunitní – tlumí chronické záněty, alergie a bolest (třeba kloubů), chrání před viry (včetně chřipky), uplatňuje se v léčbě nádorů
nervové – bolest hlavy a kocovina, slábnutí mentálních funkcí, parkinsonizmus atd.
metabolické – diabetes obou typů, úprava metabolismu tuků
Aloe vera je rostlinou, jejíž tisíciletá historie je tak fascinující a zajímavá jako nejpopulárnější historický román. Její divoká krása a terapeutické vlastnosti jí přisoudily punc legendárnosti. Je skutečně jedním z nejúžasnějších darů přírody.

Zinek je nezbytný pro neporušenou činnost asi stovky enzymů. Podmiňuje správné vidění, chuť, má vliv na metabolismus cukrů, bílkovin, hormonů a vitamínů. Patří k antioxidantům chránícím buňky před působením volných radikálů. Je důležitý pro udržení normální koncentrace vitamínu A v krvi a podílí se na čtení genetické informace uložené. Ovlivňuje tak růst a dělení buněk. Známá je zmiňovaná funkce zinku jako "strážce krásné pleti".

Když je Zinku nedostatek dochází ke zpomalení buněčného dělení a následně růstu a zvýšení vlivu volných radikálů na buňky. Nejčastěji se nedostatek zinku projevuje vyrážkami, poruchami vidění za šera, zvýšeným sklonem k infekcím, záněty kůže, špatným hojením ran a poruchami psychiky. U dospívajících se při nedostatku zinku může objevit akné a zpomalení růstu a pohlavního dospívání. Jste-li dospělý muž, pak je tu možnost neplodnosti s poruchami spermií a varlat. Při zvýšení přívodu zinku příznaky vymizí.

Vitamín E podporuje srdce, cévy, cévní cirkulaci, nervový systém, mozek, ženské reprodukční orgány, oči a kůži. Reguluje hladinu krevního cukru. Působí proti křečím a chrání buňky před poškozením. Je nazýván vitamínem plodnosti.

1) Antioxidant - lapač volných radikálů
Hlavní v tucích rozpustný antioxidant v těle. Zabraňuje oxidaci lipidových složek buněčných membrán, krevních tuků, cholesterolu a dalších tukových látek v organismu. Vitamín E chrání tuky před mnoha vlivy, které je oxidativním mechanismem narušují (horko, světlo, těžké kovy, nevázané železo či měď, určité léky a průmyslová rozpouštědla). Oxidace krevních tuků a cholesterolu je primární spouštěč tvorby aterosklerotických plátů v cévách a tím pádem rizikový faktor onemocnění cév a srdce. Čím větší je konzumace tuků, tím více je potřeba vitamínu E. Ačkoliv všechny tkáně v těle potřebují vitamín E, srdce, cévy, nervový systém (včetně mozku), reprodukční orgány, imunitní systém, oči, šlachy a kůže jsou nejvíce náchylné k problémům vznikajícím z nedostatku vitamínu E.

2) Podpora srdce a cév
Vitamín E neutralizuje hydroperoxidové radikály, které oxidují LDL (špatný) cholesterol a krevní tuky, čím zvyšují riziko atherosklerózy a onemocnění srdce a cév. Tento vitamín současně zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu, pokud je nízká, zvyšuje odbourávání LDL a fibrinu (proteinu účastnícího se tvorby krevních uzávěrů), zabraňuje srážení krevních destiček a vytváření trombů (cévních uzávěrů) a pomáhá obnovit normální srdeční rytmus (reguluje odpověď srdečního svalu na vápník). Mnoho studií potvrdilo, že vitamín E je značnou prevencí onemocnění srdce a cév. Například rozsáhlé dvě studie z roku 1993 (zahrnující 87245 zdravotních sester a 39910 mužů pracujících ve zdravotnictví) prokázaly, že užívání vitamínu E výrazně snížilo riziko onemocnění srdce. Zdravotní sestry užívající minimálně 67 mg (100 IU) vitamínu E denně více než dva roky měly o 41% nižší riziko než sestry, které vitamín E neužívaly. Muži užívající alespoň 20 mg (30 IU) denně, měli o 31% menší riziko. Statisticky významné snížení rizika bylo zaznamenáno pouze u těch jedinců, kteří užívali vitamín E ve formě suplementů. Cambridžská studie z roku 1996 prokázala, že vitamín E poskytuje i silný terapeutický účinek. Pacientům s diagnózou srdečního onemocnění byl podáván vitamín E v dávce 268 mg (400 IU) nebo 536 mg (800 IU) denně nebo placebo. Ti, kteří užívali vitamín E měli o 77% nižší riziko infarktu než ti, co užívali placebo (účinek byl znatelný po 1 roce léčby vitamínem E). (Pozor na kontraindikace!)

3) Podpora cirkulace krve
Vitamín E značně podporuje tepennou, žilní i vlásečnicovou cirkulaci. Vědci zaznamenali terapeutické či preventivní účinky u mnoha onemocnění souvisejících s narušením cirkulace krve (ateroskleróza, Raynaudův syndrom - extrémní citlivost prstů na chlad, mrtvice, návaly horka, edémy, kapilární hemoragie, křeče dolních končetin při chůzi - pozor na kontraindikace).

4) Regulace hladiny krevního cukru
Vitamín E zvyšuje insulinovou senzitivitu i glukózovou toleranci. Suplementace zároveň snižuje hladinu triglyceridů a zlepšuje poměr dobrého a špatného cholesterolu u diabetických pacientů. Typické dávkování v takových případech je 906 mg (1350 UI) denně. Vysoká hladina cukru je predispozicí pro vysokou hladinu krevních lipidů, rizikový faktor onemocnění srdce a cév. Tento fakt opodstatňuje vyšší příjem vitamínu E při zvýšené hladině krevního cukru. (Pozor na kontraindikaci)

5) Ochrana buněk
Oxidační změny tukových složek v buněčných membránách mohou vést k poškození buněk a vzniku buněčných abnormalit. Vitamín E hraje významnou roli v ochraně buněčných membrán.

6) Podpora mozku a nervového systému
Vysoká koncentrace tuků v mozku, páteřních a periferních nervech činí celý nervový systém velmi náchylný k poruchám funkce při oxidačním stresu. Mnoho onemocnění mozku a nervů je způsobena oxidativním poškozením a nedostatkem vitamínu E. Například vědecké studie prokázaly účinek vitamínu E u Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby, zánětů nervů, poškození obličejových nervů vlivem užívání drog a u nervosvalových degenerací (ALS- Amyotrofická laterální skleróza, onemocnění Charcot- Marie- Tooth).

7) Zdraví žen
Vitamín E představuje populární terapii menopauzálních návalů. Výzkumy v 40-50 letech minulého století prokázaly účinek vitamínu E při užívání 30 mg (45 IU) až 75 mg (112 IU) denně (příčinou je zřejmě zlepšení cévních funkcí). Dále jsou důkazy, že vitamín E může pomoci zvrátit poševní atrofii v přechodu a snížit náchylnost k poševním infekcím. Zároveň je potvrzeno, že při fibrocystóze a nezhoubných onemocněních prsu může suplementace mezi 268 mg (400 IU) až 402 mg (600 IU) denně zmírnit či dokonce odstranit bolest a zduření prsou a hormonální nerovnováhu spojenou s tímto onemocněním. Předmenstruační potíže jako bolesti hlavy, nervozita, deprese jsou též ovlivnitelné vitamínem E. Hladina vitamínu E může poklesnou během těhotenství. Výraznější deficit je spojen s větším rizikem předčasného porodu, nízké porodní váhy a pre-eklampsie (potenciálně nebezpečné zvýšení krevního tlaku během poslední fáze těhotenství).

8) Zdraví kůže
Vědecké důkazy podporují užívání vitamínu E při kožních potížích. Jsou zaznamenány úspěchy při léčbě kožních vředům, seberoické dermatitidy, akné ( v kombinaci se selenem), sklerodermie a systémového luxusu erythematoides. Vitamín E v kombinaci s vitamínem C je prevencí spálení kůže na slunci. Tyto výzkumy se týkaly vnitřního užívání, avšak i místní aplikace je velmi užitečná. Je pravděpodobné, že léčivé účinky vitamínu E souvisí s jeho antioxidační aktivitou a protizánětlivými vlastnostmi.

Vhodné indikace vitamínu E:
Antioxidant
Onemocnění srdce a cév (ateroskleróza, srdeční arytmie - porucha srdečního rytmu?) - pozor na kontraindikace!
Poruchy cirkulace (Raynaudova choroba, syndrom neklidných nohou, intermitentní klaudikace) - pozor na kontraindikace!
Ochrana buněk
Kožní problémy (ekzémy, seberoa)
Špatné hojení ran
Přechodové potíže (návaly, vaginální atrofie)
Předmenstruační tenze
Fibrocystické onemocnění prsu
Degenerativní oční onemocnění (katarakta - šedý zákal, makulární degenerace sítnice)
Preeklampsie
Diabetes - pozor na kontraindikace!
Vředy v trávicím systému
Mužská a ženská neplodnost
Poruchy nervového systému
Demence (Alzheimerova choroba)
Parkinsonova choroba
Artritida - zánět kloubů
Svalové křeče
Tardivní dyskineze (opožděná porucha hynosti)

Nutriční hodnoty: v 1cps
Vitamín C 60 mg
Vitamín B1 1,4 mg
Vitamín B2 1,6 mg
Vitamín B6 2 mcg
Vitamín B12 1 mcg
Biotin 150 mcg
Kyselina panthonelová 6 mcg
Vitamín E 10 mg
Kyselina listová 200 mcg
Niacin 18 mg
Aloe Vera Extract 200:1 5 mg
Žen-Šen 10 mg
Zinek 15 mg

Upozornění:
-potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').