BCAA MAX

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Rychlý přehled

Kapslovaná forma aminokyselin BCAA vytváří podmínky pro anabolický proces, který vede k růstu aktivní svalové hmoty a výkonnosti, rychlejší regeneraci a zamezení stagnace ve všech silových sportech.

BCAA MAX

Více pohledů

Balení Příchuť Běžná cena Naše cena Množství
100 cps 263 Kč 263 Kč
250 cps 582 Kč 582 Kč
600 cps 1043 Kč 1043 Kč

Popis produktu

BCAA MAX

- energetický zisk + urychlení regenerace = maximální svalový růst

BCAA MAX je kapslovaná forma nejúčinnějších aminokyselin na zamezení nežádoucího odbourávání již vybudované svalové tkáně.

Kde je najdeme ?

BCAA (z anglického Branched Chain Amino Acids) jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (L-leucin, L-isoleucin, L-valin). Tyto tři aminokyseliny patří společně s několika dalšími mezi esenciální (nepostradatelné) aminokyseliny, které musí být organismu dodávány, protože si je nedokáže sám vytvářet z jiných aminokyselin. Svalová tkáň lidského organismu je tvořena až z 35% těmito aminokyselinami.

Jak působí ?

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem mají speciální úlohu v metabolismu dusíku. Při dodržování diety jsou energetickým zdrojem pro mozek. Konzumací výživových doplňků s BCAA jsou tyto aminokyseliny přednostně odsouvány z jater do svalů, v nichž jsou pro svaly speciálně ušetřeny. Fyzická aktivita podněcuje schopnost svalů zpracovávat BCAA jako palivo. Přednostně jsou pro svalovou práci zužitkovány, jsou - li vyčerpány aktuální rezervy cukru ve formě svalového glykogenu.

L-leucin má největší význam pro tvorbu nových bílkovin a zároveň brání rozpadu původních bílkovin. Organismus jí využívá leucin dvakrát více než ostatní dvě aminokyseliny. Výrazně napomáhá odbourávání tuků, které na sebe váže za tvorby lipoproteinů. L-isoleucin je esenciální aminokyselina pro produkci hemoglobinu. Společně s L-valinem slouží jako prekurzor při akutní potřebě glutaminu a alaninu. Tyto dvě aminokyseliny jsou během svalové námahy nejvíce spotřebovány, neboť jsou efektivním palivem pro svaly. Tímto způsobem je sval chráněn před vlastní devastací. L-valin je energetický zdroj pro mozek.

Účinnost BCAA MAX zvyšuje obsah antikatabolické neesenciální aminokyseliny L-glutamin.

Jak působí ?

Svalová tkáň je tvořena glutaminem až ze 60%. Glutamin je jedním z vychytávačů amoniaku a je nepostradatelný pro mozkový metabolismus. Zvyšuje těž hladinu krevní glukózy. Při zpracování aminokyselin dochází k hromadění amoniaku a ten způsobuje svalovou únavu, zpomalení restituční fáze a zpomalení procesu proteosynthézy. L – Glutamin tak napomáhá svými účinky zkrátit potřebnou dobu regenerace, zvýšit imunitu a zvýšit sekreci růstového hormonu, který zvyšuje transport aminokyselin do svalových buněk a v játrech obsah glykogenu.

Nejsou-li BCAA aminokyseliny doplňovány, dochází k nežádoucím katabolickým procesům ve svalech, energie musí být pro svalovou práci získána rozpadem vlastní vytvořené svalové hmoty.

Aminokyseliny v 1 kapsli:
L-Glutamin 100 mg
L-Isoleucin 116.7 mg
L-Leucin 75 mg
L-Valin 66.7 mg

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').